خانه »» پخش تراکت در تهران »» برترین روش پخش تراکت در تهران

برترین روش پخش تراکت در تهران

برترین روش پخش تراکت

پخش تراکت از زمان های گذشته تا کنون رونق زیادی داشته و بسیاری از افراد و کسب و کارها برای تبلیغات از آن استفاده می کردند. این روش تبلیغات هنوز هم یکی از بهترین شیوه ها برای شناخته شدن یک کسب و کار می باشد و افراد می توانند از طریق آن درآمد خوبی کسب کنند. اما این درآمد بستگی به این دارد که تراکت های شما چگونه باشند (که به بحث طراحی ارتباط دارد) و با چه روش هایی پخش شوند. ما در این مقاله قصد داریم بهترین و مهم ترین روش های پخش تراکت را به شما آموزش دهیم تا بتوانید با استفاده از آن ها، بازخورد خوبی از تبلیغات بگیرید. پس حتماً تا پایان با مقاله شیوه های پخش تراکت همراه ما باشید.

پخش تراکت چسبان در تهران چسباندن تراکت برترین روش پخش تراکت

تماس با ما 

روش های پخش تراکت می خوانید

 • چسباندن تراکت با چسب سیریش یا اسپری
 • گذاشتن تراکت داخل نایلون و پخش به مغازه دارها
 • چسباندن تراکت کنار آیفون (با چسب کاغذی)
 • چسباندن تراکت روی زمین
 • پخش تراکت لای برف پاک کن ماشین
 • پخش تراکت به صورت دست به دست
 • پخش تراکت لای درب منازل

در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا خواهید شد اما به شما پیشنهاد می کنم اگر در تهران هستید و می خواهید کسب و کار خود را در این استان تبلیغ کنید، حتماً سری هم به مقاله پخش تراکت در تهران بزنید؛ چرا که در آن مقاله تمامی این روش ها را به صورت تخصصی مخصوص تهران توضیح داده ایم و گفتیم که چگونه می توانید بیشتری بازدهی و خروجی ممکن را از روش ها پخش تراکت در تهران بگیرید.

 

پخش تراکت در ولنجک تهران برترین روش پخش تراکت

۱ . چسباندن تراکت با چسب سیریش یا اسپری

در این روش تراکت پخش کن با شناسایی حرفه ای بازار هدف و شناخت کامل از رفت و آمد های خیابان های مد نظر، در نهایت خیابانی را که از همه لحاظ به خواسته ما نزدیک تر باشد را انتخاب می کند و شروع به چسباندن تراکت های مشتری با فاصله مناسب و بهینه می کند. اما از آنجا که تراکت را با چسب اسپری و بسیار قوی به دیوار می چسباند، احتمال انجام پیگردهای قانونی به دلیل اثری که چسب بر دیوار می گذارد بسیار زیاد است و همچنین اگر این روش پخش به صورت بهینه و درست و در مسیر و یا در زمان درست انجام نشود، تراکت های ما خیلی زود دچار سرنوشت شوم کنده شدن از دیوار به دست کارگران شهرداری می شوند!

پس باید در چسباندن تراکت های خود به دیوار سعی کنید دقت بیشتری را به کار ببرید و به صورت بهینه این کار را انجام دهیم.

البته دقت کنید که این دلایل باعث نشود که شما از پخش تراکت با این روش منصرف شوید! چرا که همان گونه که در سطح شهر می بینید، اکثراً این کار را انجام می دهند و اتفاق خاصی هم برایشان نمی افتد! چرا که آن ها حرفه ای هستند و می دانند که باید در کجا تراکت های خودشان را توزیع کنند. شما هم اگر از یک فرد با تجربه کمک بگیرید، حتماً خواهید دانست که در چه زمان ها و چه مکان هایی باید با هر شیوه ای تراکت های خود را بچسبانید یا پخش کنید.

۲ گذاشتن تراکت داخل نایلون و پخش به مغازه دارها

مطمئناً یکی از روش هایی که همه افراد با آن مواجه شده اند، تراکت هایی است که پس از خرید از فروشگاه درون کیسه های خرید پیدا می شود. این روش پخش تراکت صرفاً برای کسب و کار های محلی مانند فروشگاه های مواد غذایی بازخورد خوبی را به همراه دارد. مثلاً شما اگر دارای یک فروشگاه تازه تاسیس در یک محله با فضای بسته هستید، می توانید تراکت خود را درون کیسه های خرید دیگر فروشگاه ها در همان محله قرار دهید و همین اتفاق، خودش می تواند به شناخته شدن بیشتر کسب و کار شما در آن محل کمک کند.

پخش تراکت در نایلون در تهران برترین روش پخش تراکت

۳٫ چسباندن تراکت کنار آیفون (با چسب کاغذی)

بخوانید:  تراکت پخش کن ساعتی در تهران

حتماً تا به حال زمانی که قصد فشردن دکمه آیفون منزل خود را داشته اید، با این صحنه مواجه شده اید که یک تراکت با یک چسب کاغذی در کنار آیفون شما قرار گرفته است. اکثر افراد در قرار گیری با این صحنه سه حالت از خود نشان خواهند داد

دسته اول که شامل اکثریت افراد می شود ترکت را جدا کرده و آن را مطالعه می کنند.

دسته دوم پس از یک نگاه سطحی از آن عبور می کنند و حالت خاصی از خود را نشان نمی دهند.

ولی دسته سوم پس از یک نگه سطحی به این تراکت ها آن را جدا نموده و بر روی زمین می اندازند!

دقت کنید که این سه رفتار که افراد نسبت به تراکت شما نشان می دهند بستگی به طراحی و المان های تراکت شما دارد. یعنی هر چقدر برگه های تبلیغاتی شما جذاب تر و گیراتر باشند، احتمال خوانده شدن آن ها هم بیشتر است.

پخش تراکت آویز دستگیره درب برترین روش پخش تراکت

۴٫ چسباندن تراکت روی زمین

در این روش پخش یعنی چسباندن بر روی زمین از تراکت های پشت چسب دار استفاده می کنیم که مطمئناً هزینه بالاتری را هم در چاپ تراکت و هم در پخش شامل خواهد شد.

در این روش به این دلیل که تراکت در سطح پیاده رو چسباندن می شود، افراد وقت زیادی را برای مطالعه نخواهند داشت و ما قصد داریم توجه مشتری را به این تراکت جلب کنیم؛ پس اولین نکته که باید به آن توجه شود استفاده از ۲ تا ۳ کلمه ساده و روان است که بتواند به طور کامل منظور ما را به مخاطب هدف برساند و آنها را جذب خود کند.

از جملات با فونت کوچک و توضیحات کامل حتماً بپرهیزید؛ زیرا همان طور که گفتم این دست از تراکت ها به صورت لحظه ای می باشند و افراد فقط از آن ها عبور می کنند. یکی از بهترین روش های استفاده از این تراکت ها همزمان سازی می باشد؛ یعنی در کنار پخش تراکت های برچسبی شما، می توانید از تراکت های معمولی به صورت تک چسب بر روی دیوار استفاده کنید و بیشترین بازخورد را داشته باشید. چرا که مردم حتماً یا هر دوی آن ها را خواهند دید و در ذهن آن ها ماندگار می شوید، و یا حداقل چشمشان به کی از آن ها خواهد افتاده و شما هم به هدف خود که ماندگار شدن است می رسید.

در این شیوه پخش تراکت ، بازار هدف شما با دیدن تراکت های کف پیاده رو جذب شما می شود اما راه ارتباطی ندارد. اما اگر بر روی این دسته از تراکت ها شماره خود را وارد کنید، تعداد نفرات کمی به آن توجه می کنند؛ شما دقیقا در این زمان با پخش تراکت های چسبی و یا دست به دست راه های ارتباطی را پیش روی مخاطب خود قرار می دهید.

۵ پخش تراکت لای برف پاک کن ماشین

در این روش هم همان طور که نامش مشخص است، تراکت پخش کن ، برگه های تبلیغاتی را روی ماشین ها و در میان برف پاک کن های آن ها می گذارد تا راننده و صاحب ماشین به محض نزدیک شدن و ورود به خودروی خود، با آن مواجه شوند.

می توان گفت این روش یکی از پر بازخورد شیوه های پخش تراکت به حساب می آید؛ چرا که احتمال دیده شدن آن صد در صد است. مخصوصاً اگر تراکت های شما درباره خودرو و یا آقایان باشد (چرا که آقایان بیشتر از خودرو استفاده می کنند) احتمالاً نتیجه بهتری هم خواهید گرفت.

پخش تراکت در شهرک غرب تهران تراکت برترین روش پخش تراکت

۶ پخش تراکت به صورت دست به دست

امکان ندارد که شما تا کنون این روش از پخش تراکت را ندیده باشید؛ تراکت پخش کن در این روش پخش تراکت ، نزدیک به فروشگاهی که تبلیغات آن را می کند ایستاده (البته این پخش تراکت می تواند کیلومترها دورتر از کسب و کار هم باشد!) و آن را تبلیغ می کند. حالا یا فقط تراکت را پخش می کند و به تک تک افراد آن را می دهد و یا دیالوگی هم همراه آن بیان می کند. (البته قیمت این دو روش با یکدیگر متفاوت است.)

بخوانید:  پخش تراکت در آرژانتین تراکت پخش کن در وزرا و توانیر تهران

یکی دیگر از کارهایی که تراکت پخش کن در روش دست به دست انجام می دهد، دادزنی است! ممکن است پروموتر (همان تراکت پخش کن) شروع کند به دادزدن و کسب و کاری را تبلیغ کند که مسلماً قیمت این کار هم فرق می کند. اما معمولاً به شیوه ساعتی محاسبه می شود. اگر نمی دانید پخش ساعتی چیست و روش های مختلف توزیع تراکت در آن کدام است، پیشنهاد می کنم حتماً مقاله پخش تراکت ساعتی در تهران را هم مطالعه کنید.

۷ پخش تراکت لای درب منازل

پخش تراکت لای درب منازل یکی از روش های سنتی است که بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و مدت زمان بسیار زیادی است که افراد از آن استفاده می کنند. به این روش “پخش تراکت به صورت مویرگی” نیز گفته می شود که اولین روش توزیع برگه کاغذی بوده است. برای پخش تراکت به این روش ، باید به برخی نکات توجه کنید و راهکارهای مختلفی را به کار بگیرید تا در نهایت بتوانید بازخورد خوبی داشته باشید که در ادامه به این نکات هم اشاره خواهیم کرد.

شیوه گذاشتن تراکت در خانه ها

توزیع اوراق تبلیغی شاید خیلی ساده به نظر برسد اما در عمل ریزه کاری های خودش را دارد. اگه به جزئیات این کار توجه نکنیم در عین ناباوری کارت های خود را دور ریخته ایم! پس باید فرد پخش کننده کارت با تجربه باشد.

نمونه بارز این کار انداختن کات های تبلیغی لای درب خانه ها می باشد که در اینجا به آن اشاره می کنیم.

اگه شغل شما ثبت کردن شرکت است و هدف رساندن تراکت به آقایان آن خانه می باشد، باید تا قبل از ساعت ۸ صبح پخش مویرگی را انجام داده باشید تا هنگام رفتن به سرکار با کارت تبلغی شما مواجه شوند. اما بعد از ساعت ۸ که آقایان منزل را ترک کرده باشند، هر تراکتی که داخل منزل بیندازیم به دست خانم خانه میرسد که مطمئناً به درد او نخواهد خورد.

اما وقتی به طور مثال صاحب یک مهد کودک هستید، احتمالاً مخاطب هدف شما مادران می باشند. در این صورت بهتر است پخش تراکت را از ساعت ۹ صبح شروع کنید تا به دست پدران نرسد. در این حالت شما باید حتماً برگه تبلیغی را داخل خانه بیندازید نه لای درب؛ چرا که خانم ها معمولاً راحت ترند تا در خانه تراکت را بررسی کنند. اگر اوراق تبلیغاتی به صورت کامل در منزل انداخته نشود، شانستان برای دیده شدن توسط مادران کمتر می شود.

پخش تراکت لای درب ساختمان ها

هنگام پخش لای درب ساختمان های مسکونی با تعدادی طبقه مواجه می شویم و این ما را به شک و شبهه می اندازد که آیا به تعداد هر طبقه یک تراکت بندازیم یا کلاً یک عدد بندازیم و یا اصلاً نیندازیم و از کنار آن رد شویم؟

طبیعی است که از کنار ساختمان رد شدن و نادیده گرفتن آن توصیه نمی شود. انداختن تراکت به تعداد واحدهای ساختمان نیز شیوه مناسبی نمی باشد؛ زیرا اولین فردی که کارت ها را ببیند همه آنها را برداشته و به سطل زباله می ندازد! پس نباید بیشتر از یک تراکت در هر ساختمان انداخت.

برخی از درب ها نیز مسدود شده اند و اوراق تبلیغی از آنها عبور نمی کنند و تراکت پخش کن به هیچ عنوان نمی تواند برگه ای را لای آن درب بیندازد. در این حالت فقط باید تراکت را از زیر درب داخل منزل بیندازیم و در غیر اینصورت باید از کنار آن درب رد شد.

پخش مویرگی پارکینگ ها درجه کمتری از درب وروی دارد. اما ضروری است که در پارکینگ ها نیز انداخته شود؛ زیرا حتماً یک نفر آن را برمی دارد. همچنین گذاشتن تراکت در این مرحله به مراتب راحت تر است.

پخش تراکت لای درب برج ها

بخوانید:  پخش تراکت به صورت حرفه ای در تمام مناطق تهران

برج ها تفاوت زیادی با ساختمان ها دارند و معمولاً توزیع مویرگی خروجی خوبی به ما نخواهد داد. زیرا همه چیز تحت کنرل لابی من می باشد و اجازه چسباندن تراکت کنار آیفون و یا انداختن داخل برج را به هیچ عنوان نمی دهد.

تنها راه برای از دست ندادن برج این است که تراکت پخش کن برگه ها را به لابی من برج بدهد و یا مقداری از آنها را با اجازه گرفتن از لابی من در لابی برج بگذارد تا افراد هنگام عبور و مرور بتوانند آنها را مطالعه کنند.

همان طور هم که گفتم اگر شما طراحی مناسبی داشته باشید توجه مخاطب را خیلی جلب می کند تا به تراکت ها توجه کند. در حقیقت موفقیت در حوزه پخش تراکت به طراحی خوب تراکت نیز بسیار وابسته است و نباید طراحی تراکت را به دست افراد مبتدی بسپاریم و آنها نیز از طرح های آماده استفاده کنند.

پخش تراکت پخش تراکت تهران

مقایسه منازل جنوب و شمال تهران

اما برای پخش تراکت در لای درب منازل، باید بدانید که کدام منطقه را نیز انتخاب کنید. اگر مخاطب هدف شما بومیان یک منطقه هستند که باید در همان منطقه پخش تراکت را انجام دهید. اما اگر فرقی نمی کند افراد کدام منطقه از خدمات شما استفاده کنند، باید بهترین مناطق را انتخاب کنید. در ادامه قصد داریم مناطق شمالی و جنوبی تهران را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که کدام یک از آن ها برای پخش تراکت بهتر و مفیدتر هستند.

جنوب تهران

خانه هایی که در شمال تهران واقع شده اند بسیار متفاوت با سایر مناطق هستند، همین تفاوت در افراد آن منطقه نیز وجود دارد. اما معمولاً افراد جنوب تهران تبلیغ پذیرتر هستند و انعطاف بیشتری دارند و در برابر تراکت های لای درب منزل مقاوت نشان نمی دهند.

وقتی تراکتی را لای درب منازل می بینند آن را مطالعه کرده و اگر نیاز نداشته و یا توان خرید نداشته باشند، گاهی از این کاغذها به عنوان چک نویس استفاده می کنند. حتماً دیده اید بچه هایی که در کوچه بازی می کنند، مشتاق گرفتن اوراق تبلیغی از شما هستند، یا افراد میان سال در حین توزیع مویرگی از شما درباره موضوع آن کارت تبلیغی پرس و جو می کنند.

خانه های جنوب تهران معمولاً با متراژهای خیلی کم کنار هم هستند. این اتفاق باعث شده است که منازل به هم نزدیک تر باشند و از حجم کاری تراکت پخش کن ها در پخش مویرگی کم شود.

اصولاً نیروهای پخش، جنوب شهر را به دلیل شیب کم و خانه های به هم نزدیک که باعث می شود اوراق تبلیغاتی شان زود تر تمام شود، بیشتر ترجیح می دهند.

پخش تراکت در ولنجک تهران تراکت برترین روش پخش تراکت

شمال تهران

همان طور که گفتم شمال تهران شیب بسیار زیادی نسبت به جنوب دارد و این باعث خسته شدن تراکت پخش کن می شود. به علاوه این که خانه های بخش شمالی تهران فاصله های بسیار زیادی از هم دارند و کار رفته رفته برای تراکت پخش کن سخت تر می شود.

از همه این ها گذشته، افرادی که در بخش شمال تهران زندگی می کنند، به دلیل اوضاع مالی مناسب شان مشتری های خوبی برای فروشنده ها هستند. این عامل باعث شده که تبلیغات زیادی در شمال شهر انجام شود و این خود به خود افراد آن منطقه را از تبلیغات دل زده کرده و مایل به دیدن تراکت های تبلیغی درب منازل شان نباشند.

کسانی که پخش تراکت در منازل این مناطق را انتخاب می کنند، باید توجه کنند که این افراد بسیار محتاط نسبت به خرید کردن هستند؛ پس باید قیمت متناسب با محصول باشد تا بازخورد مناسبی گرفت.

در تابستان توزیع کننده کارت های تبلیغی ترجیح می دهد که در شمال تهران این کار را بکند. زیرا در این فصل هوای این منطقه بسیار مناسب است و تراکت پخش کن به خاطر هوای خوب شمال تهران ترجیح می دهد تا حتی سختی شب را هم تحمل کند.

تهران تراکت

برترین روش پخش تراکت

 

4 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  هزینه پخش در سعادت اباد به صورتی چسبی چقدر میشه؟؟

 2. سلام بزرگوار خسته نباشید
  کار های شما بسیار خوب بوده واز کار شما رضایت کامل را دارم
  امیدوارم در تمام مراحل زندگیتان موفق باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تعرفه تماس با ما طراحی سایت استخدام
تماس با ما 09936816549