خانه »» چاپ تراکت »» مراحل اصلی کار طراحی تا چاپ تراکت

مراحل اصلی کار طراحی تا چاپ تراکت

مراحل اصلی کار طراحی تا چاپ

فرایند طراحی تا چاب شامل سه قسمت اصلی است تا زمانی که کار به کارفرما یا مشتری داده شود.

طراحی تا چاپ

ا- پیش از چاپ Prepross شامل کلیه مراحل تا قبل از چاپ که شامل طراحی و لیتوگرافی می شود.

۲- چاپ Pross این مرحله، از زمان تحویل زینک به چاپخانه شروع می شود و بعد از چاپ شدن به مرحله بعدی وارد می شویم،
۳- پس از چاپ Post pross این مرحله پس از انجام کار چاپ شروع می گردد و شامل پوشش های مختلف، صحافی و … تا زمان تحویل به مشتری است. قدم اول در انجام یک بروژه چاپی، طراحی گرافیک آن است، در این مرحله کار را روی نرم افزارهای مختلف که بسته به نوع کار، متفاوت است انجام می دهیم.

بخوانید:  نمونه طرح تراکت گالری لباس

مراحل کلی کار طراحی تا چاپ

کار روی تصاویر:

در Photoshop یا CorelPhoto
* کار روی بوستر، بروشور و آرم و … در نرم افزارهای برداری همچون CorelDRAW , FreeHand

صفحه آرایی کتاب:

در نرم افزارهای QuarkXPress ,InDesign ,PageMaker سپس فایل را به شیوه مناسب بر روی CD یا … به لیتوگرافی انتقال میدهیم. در روش های فعلی فایل شما در کامپیوترهای موجود در لیتوگرافی به وسیله همان نرم افزار که شما در ان کار کرده اید و با همان فرمتی که فایل ارسال شده باز می گردد

از فایل شما با پرینتری به نام Imagesetter یا در حالتی دیگر PlateSetter پرینت گرفته می شود. در حالت اول کار شما به جای چاپ روی کاغذ روی ورقه های طلق مانند پرینت خواهد شد که به آن فیلم می گوییم. تفاوت دیگر نسبت به پرینت روی کاغذ این است که فیلم به شکل تفکیک شده گرفته می شود.

بخوانید:  نمونه تراکت طراحی شده برای گالری لباس | طراحی سریع و ارزان تراکت

چاپ تراکت

فرایند چاپ

لیتوگرافی:

در این مرحله از چاپ فایل‌های آماده چاپ که از مرکز طراحی دریافت شده است را برای خروجی (۲) و پرینت به مرکز لیتوگرافی ارائه می‌کنید. لیتوگرافی را می‌توان حلقه اتصال محصول طراحی (فایل) و چاپ فیزیکی (بر روی کاغذ) به شمار آورد. بدین شکل که در لیتوگرافی فایل‌های آماده چاپ را به صورت رنگ به رنگ بر روی صفحات فلزی مخصوصی با نام زینک (پلیت)، پرینت می‌کنند. بدین ترتیب چاپخانه برای انجام پروسه چاپ از این صفحات برای چاپ هر رنگ استفاده می‌کنند.

حتما می‌دانید که به طور عمده امور چاپ با چهار رنگ اصلی آبی فیروزه‌ای، قرمز ارغوانی، زرد و مشکی انجام می‌شود و با ترکیب این رنگ‌ها اکثر رنگ‌هایی که در پروژه‌های چاپی می‌بینید به دست می‌آید. سایر رنگ‌های خاص یا به طور مجزا وجود دارند (مثل طلایی) یا به صورت ترکیب شده خریداری می‌شوند. به هر کدام از این رنگ‌ها که اشاره شد یک «کانال» گفته می‌شود.

بخوانید:  چاپ تراکت تبلیغاتی

به تعداد کانال‌های رنگی مورد استفاده در هر پروژه، لیتوگرافی موظف است صفحات زینک را آماده و به چاپخانه ارسال کند. این صفحات به وسیله فایلی که در بخش اول از واحد طراحی دریافت کرده اید به دست می‌آید. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که این فایل‌ها درست و با رعایت استانداردهای لازم ذخیره و ارسال شده باشند.

چاپخانه تهران

برای سفارش و دریافت هزینه طراحی و چاپ با شماره های زیر تماس بگیرید

شماره تماس طراحی و چاپ: ۰۲۱۳۳۹۹۴۴۵۳ – ۰۲۱۸۶۱۲۷۲۵۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تعرفه تماس با ما طراحی سایت استخدام
تماس با ما 09211214132